• |  
           

Prowizja za udzielenie kredytu

Opublikowano w 2016-10-26
Napisany przez Site Owner

Kredyt gotówkowy aktualnie składa się też z prowizji kredytowej, którą bank pobiera sobie za udzielenie kredytu, na tym w dużej mierze zarabia. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że taka prowizja kredytowa nie zawsze jest wysoka, a czasami zdarza się tak, że banki od niej odstępują dzięki czemu zyskują zdecydowaną przewagę na rynku nad swoimi konkurentami. Coraz częściej słyszy się przecież o tym, że prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0 procent, a to jest doskonała informacja dla wszystkich tych osób, które marzą o budowie nowego domu, kupnie mieszkania, czy też samochodu. W takim wypadku zdecydowanie się na kredyt gotówkowy jest dużo prostsze, gdyż mamy pewność, że nie poniesiemy zbędnego kosztu, a bank idzie nam na rękę.

O takich kwestiach warto jednak poczytać sobie na stronie internetowej danego banku, gdyż nie zawsze rezygnuje on z prowizji za udzielenie kredytu. Taka prowizja na nasze szczęście zostanie pobrana tylko jeden raz, także w przypadku, gdy już do tego dojdzie, to nie będziemy musieli męczyć się z tym przez długi czas. Bankier musi nas jednak poinformować przed podpisaniem umowy, czy prowizja kredytowa nas obowiązuje, ile ona wynosi, i czy zgadzamy się na taką opcję, czy też ma szukać dla nas innej opcji kredytowej. Ostateczna decyzja w tym zakresie zawsze zależy od nas samych. Czasami jednak zdarza się tak, że kredyt gotówkowy przyznawany jest tylko z taką prowizją, niektóre banki muszą przecież na czymś zarabiać, aby nie upaść i nie można mieć o to do nich pretensji. Jeżeli taka prowizja nam nie pasuje, to wtedy zawsze można przenieść swoje zainteresowanie na kredyt gotówkowy w innym banku.

Niespodzianką ze strony banków jest niekiedy to, iż oferują one swoim klientom, zwłaszcza tym najbardziej oddanym, różnego rodzaju promocje. Dzieje się to np. przy okazji pory świątecznej. Wtedy także można spodziewać się, że bank zaoferuje nam kilka udogodnień, jeśli zależeć będzie nam na kredycie gotówkowym na mieszkanie, czy też samochód. Prowizja kredytowa może zostać w takim przypadku całkowicie anulowana, co skłoni nas do skorzystania z usługi kredytowej. Nie możemy jednak popadać w takiej sytuacji w nadmierny optymizm, bo nie oznacza to, że przy następnej sposobności takiej prowizji również nie będzie, czasami może to być tylko jednorazowa akcja. Kredyt gotówkowy bez takiej prowizji to jednak łakomy kąsek dla wszystkich zainteresowanych osób, także nie ma się co dziwić temu, iż coraz większa ilość ofert bankowych na rynku zakłada udzielenie kredytu bez takiej prowizji.