• |  
           

Zła ocena kredytowa? Poznaj alternatywne rozwiązanie.

Opublikowano w 2017-11-28
Napisany przez Site Owner

Choć posiadanie niskiej oceny kredytowej może być przeszkodą w staraniach o pożyczkę u tradycyjnego pożyczkodawcy, dobrą wiadomością jest to, że istnieją alternatywne opcje. Tutaj przytaczamy kilka sposobów uzyskania pożyczki, nawet jeśli Twój kredyt nie jest idealny.

Jeśli ocena kredytowa jest w złym stanie lub dopiero zaczynasz budować kredyt od zera, możesz czuć się jakby możliwości pożyczania pieniędzy były dla ciebie zamkniętge. Choć posiadanie złych ocen kredytowych może być przeszkodą w staraniach o pożyczkę u tradycyjnego pożyczkodawcy, dobrą wiadomością jest to, że istnieją alternatywne opcje.

Jak sprawdzić raport kredytowy?

Przed złożeniem wniosku o pożyczkę, radzę poświęcić trochę czasu na sprawdzenie każdego z raportów kredytowych w trzech biurach kredytowych o zasięgu ogólnokrajowym. Prawo wymaga, aby każde z biur przedstawiało bezpłatne raporty kredytowe co 12 miesięcy, jeśli o to poprosisz.

Wszelkie niedokładne informacje - takie jak opóźnienia w płatnościach, konta, których nie rozpoznajesz lub salda, które wcześniej zostały spłacone - mogą powodować obniżanie wyników kredytowych bez Twojej wiedzy. Niższe wyniki kredytowe zazwyczaj powodują, że płacisz wyższe oprocentowanie kart kredytowych i pożyczek, więc sprawdzenie pliku kredytowego może być czymś co naprawdę się opłaca.

Jeśli masz stary dług w tej historii, rozważ negocjowanie ugody z wierzycielami. To pomoże uporządkować raport. Pamiętaj, że konta kredytowe pozostają na Twojej historii kredytowej przez wiele lat po ich spłaceniu. Długi z pozytywną historią płatności pozostają w pliku kredytowym przez 10 lat, a osoby z negatywnymi informacjami pozostają przez 7 lat. Więc nawet po uregulowaniu lub spłacie złego długu, zawsze pozostaje on w twojej historii kredytowej przez 7 lat od daty, w której pierwotnie zalegałeś.

Złóż wniosek o pożyczkę w unii kredytowej

Ponieważ celem unii kredytowej jest służenie jej członkom, znana jest ona z oferowania najwyższej jakości obsługi klienta. To tez opcje, które mogą być bardziej elastyczne i wyrozumiałe dla konsumentów, którzy mają złą ocenę kredytową. Unie kredytowe są podobne do banków - nie mają jednak prawnej możliwości obsługiwać opinii publicznej tak jak banki, więc musisz być jej członkiem, by skorzystać z tego co zapewnia.

Różne unie kredytowe mają różne wymagania co do członkostwa, takie jak praca dla określonego pracodawcy, w konkretnej branży lub życie w określonym mieście lub województwie. Jednak w niektórych przypadkach dołączenie może być tak proste, jak jednorazowe przekazanie darowizny w wysokości 10 zł na cele charytatywne, które obsługuje unia kredytowa. Ponadto większość unii kredytowych rozszerza uprawnienia do najbliższej rodziny wszystkich swoich członków. Dodatkowo generalnie oferują konkurencyjne oprocentowanie, które może pomóc zaoszczędzić pieniądze. Warto się tym zainteresować, by wiedzieć gdzie można się zwrócić po pomoc.