• |  
           

Kredyt samochodowy w Getin Banku.

Opublikowano w 2018-02-16
Napisany przez Site Owner

Typy kredytów samochodowych.

W Getin Banku mamy dostępne trzy typy kredytów samochodowych. Pierwszy z nich to typ standardowy. Decydując się na niego co miesiąc będziemy wpłacać do banku raty z odsetkami i kapitałem. Drugi tym kredytu samochodowego to typ jednoratowy. Wpłaca się na początku pewną wartość samochodu naraz, powiedzmy połowę jego ceny. Trzeci typ, to tym balonowy. W tym przypadku ostatnia z rat kredytu będzie najwyższa. Może wynosić ona nawet 20% wartości kupionego samochodu, zobacz takie oferty na portalu https://www.ulicafinansowa.pl.

Wyobraźmy sobie, że bierzemy w Getin Banku kredyt na samochód w wysokości 40 000 złotych i chcemy go spłacić w przeciągu 60 miesięcy. Kredyt ten oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej co oznacza, że przez cały okres kredytowania może się zmieniać. Średnie oprocentowanie nominalne kredytu samochodowego w Getin Banku wynosi 8,49% w skali roku. Oprocentowanie to może być uzależnione od kilku czynników. Ma nie wpływ kwota kredytu, jak również okres w jakim ten kredyt spłacimy, czy te indywidualna ocena zdolności kredytowej klienta jaką wyliczy sam bank. Oprocentowanie rzeczywiste wynosi tutaj 8,83%. Wysokość prowizja za udzielenie kredytu ustalana jest przez Getin Bank indywidualnie i bank może w ogóle z niej zrezygnować. Co do ubezpieczenia kredytu w tym przypadku nie jest ono wymagane. Suma odsetek w okresie kredytowania wynosi łącznie 9 229 złotych. Jest to suma odsetek, jakie klient zapłaci bankowi w ciągu całego okresu spłaty zobowiązania. Łączna kwota jaką trzeba będzie oddać do banku to suma 49 229 złotych. Standardowo wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania w przypadku oferty kredytu standard- nowy samochód wynosi około 21% w skali roku. Kredytując samochód na kwotę około 52 tysięcy złotych, trzeba będzie oddać do banku około 84 tysiące złotych. Jest to jak widać niemal połowa wartości samochodu więcej. Oprocentowanie jest zmienne i często wynosi około 5,5% w skali roku. Koszt kredytu na 50 tysięcy złotych będzie wynosił około 30 tysięcy złotych, z czego dwa tysiące zapłacimy tytułem prowizji. W przypadku oferty kredytu standard- używany samochodów wysokość RRSO jest jeszcze większa. Ma ona wartość prawie 23% w skali roku. Jak widać kupno samochodu na kredyt jest dosyć kosztowne, ale dla wielu to jedyna szansa, aby w ogóle ten samochód mieć.

Kredyt na samochód w Getin Banku udzielany jest tylko w złotówkach. Maksymalny okres kredytowania dla nowych aut wynosi 144 miesiące dla zwykłego konsumenta i 120 miesięcy dla podmiotów gospodarczych. Dla samochodów używanych i innych pojazdów okres kredytowania dla konsumentów wynosi maksymalnie 130 miesięcy, zaś dla przedsiębiorców 96 miesięcy. Wcześniejsza całkowita spłata kredytu będzie nas kosztowała 2% wartości pojazdu, ale nie może być to kwota mniejsza niż 200 złotych. Konsumenci mogą wziąć kredyt samochodowy na samochody osobowe i ciężarowe do 3,5 tony, mogą również kredytować autobusy do 3,5 tony i przyczepy, a także motocykle, skutery i motorowery. Należy pamiętać, że w przypadku skuterów i motorowerów muszą być one nowe.

https://www.ulicafinansowa.pl