• |  
           

Jak usprawnić pozyskanie kredytu gotówkowego?

Rynek kredytów gotówkowych jest mocno zróżnicowany. Dominują na nim naturalnie najpopularniejsze banki detaliczne, ale też niektóre firmy pożyczkowe wyróżniają się stopniowo jakością obsługi kredytobiorcy i stosunkowo lepszym oprocentowaniem. Jak jednak usprawnić pozyskanie pożyczki gotówkowej i jak optymalizować warunki spłaty?

Omówienie najważniejszych formalności przy zaciąganiu kredytu

Jakość pożyczki krótkoterminowej zależy w ogromnym stopniu od pozytywnej zdolności kredytowej klienta instytucji finansowej. Bez potwierdzenia dochodów nie masz właściwie żadnych szansa na trakcyjne zobowiązanie, niezależnie od terminu obowiązywania. Standardowo do pozyskania kredytu gotówkowego potrzebujesz złożenia wniosku. Nie musisz jednak chodzić do oddziałów stacjonarnych. Wszystkie formalności można dopełnić telefonicznie lub drogą multimedialną na specjalistycznych portalach pożyczkowych lub przez rachunek osobisty w banku detalicznym. Akurat przy posiadaniu rachunku osobistego w banku detalicznym proces monitorowania kredytobiorcy skraca się do absolutnego minimum. Doradca kredytowy od razu widzi szczegółowy wyciąg z konta i jest w stanie przedstawić często indywidualne warunki podpisania umowy. Do oddziałów stacjonarnych warto się przejść, kiedy posiadasz faktycznie przewagę negocjacyjną (dobra zdolność kredytowa, wiele konkurencyjnych ofert do szybkiej dyspozycji). Ważna w procesie pozyskania kredytu gotówkowego jest optymalizacja kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Przy średnim dochodzie i niskich kosztach utrzymania otrzymasz znacznie lepsze warunki niż osoba z zawyżonymi kosztami, która ledwie domyka budżet domowy. Standardowo kredytodawcy posługują się statystykami z Głównego Urzędu Statystycznego, co pozwala uśrednić pewne zachowania konsumentów.

Kredyt samodzielny, czy z partnerem lub przyjacielem?

Jeżeli chodzi o łączenie zdolności kredytowej z przyjacielem, czy partnerem życiowym to nie zawsze opłacalne wyjście. Faktycznie połączenie dochodów okazuje się zbawienne dla wygenerowania lepszej zdolności kredytowej. Kiedy jednak chcesz wydać kredyt gotówkowy faktycznie na własne cele lepiej nie angażować bliskich, bo to wywołuje wiele niespodziewanych konsekwencji. Większość banków przyznaje kredyty gotówkowe do pewnej kwoty bez proszenia o zgodę współmałżonka. To zatem optymalna perspektywa, np. dla mężczyzn pragnących przetestować pomysł biznesowy bez zawiadamiania całej rodziny. Czy masz inne praktyczne wskazówki pozwalające usprawnić proces pozyskania kredytów gotówkowych?