• |  
           

Czy kredyt jest nam naprawdę potrzebny? Oto 5 kroków, by to sprawdzić!

Szacuje się, że mniej niż połowa zaciąganych kredytów gotówkowych, jest wynikiem głębszej analizy możliwości finansowych gospodarstwa domowego, na bankowe-nowinki.com.pl znajdziesz dobry kredyt idealny dla Twoich potrzeb. Zdecydowana większość z nich zaciągana jest głównie na wskutek biezących decyzji i niekonieczne przeanalizowanych potrzeb. Jak zatem uniknąć sytuacji nadmiernego zadłużenia, skutecznie analizując sensowność zaciągania kredytów gotówkowych? 

Czy boimy się kredytu?

Najpierw zacznijmy jednak od głębokiej analizy naszego podejścia do kredytów gotówkowych. Oczywiście strach jest tu zbyt dosadnym pojęciem. Bardziej trafnym byłaby bojaźń, tym większa, im na dłuższy okres czasu zaciągamy dane zobowiązanie. Jeszcze kilkanaście lat temu takie zjawisko było normą. Zaciąganie pieniędzy w banku było oczywiście modne, ale w umysłach kredytobiorców wiązało się ze zbyt dużym ryzykiem. Długie lata stabilności gospodarczej spowodowały, że ludzie przestali do tego podchodzić wystarczająco ostrożnie. Kredyt gotówkowy stał się czymś tak naturalnym, że jego zaciąganie już nie wiąże się nawet z bojaźnią. Niestety, to co pięknie wygląda w ofertach i folderach reklamowych, nie ma przeniesienia na rzeczywistość. W przypadku utraty pracy, bądź dodatkowych wydatków, mogą pojawić się spore problemy. Jak ich uniknąć?

Czytaj więcej »

Główne cechy krajowego rynku kredytowego

Boom na rynku kredytów hipotecznych (pożyczek mieszkaniowych) trwa od mniej więcej dekady. Rośnie również zainteresowanie kredytami konsumpcyjnymi, chociaż mnie w porównaniu do kredytów na nieruchomości. Czym wyróżnia się krajowy rynek kredytowy?

W Polsce kredyty zaciąga się niezmiennie na zakup droższych sprzętów gospodarstwa domowego, ale bez uwzględniania samochodu. Na pojazdy Polacy biorą leasing lub po prostu korzystają ze specjalistycznych form zadłużenia (kredyt samochodowy znacznie bardziej opłacalny od standardowego kredytu gotówkowego). Kolejna potrzeba to wykończenie nieruchomości, drobne prace remontowe, leczenie, wydatki konsumpcyjne (podstawowe – żywność, leki, rachunki za prąd). W takim przypadku tani kredyt konsumpcyjny stanowi alternatywę dla programów socjalnych, szczególnie wśród osób o najmniejszych dochodach. Coraz większa grupa najmłodszych kredytobiorców zaciąga kredyty gotówkowe na kształcenie. To natomiast norma w krajach rozwiniętych, chociażby Stanach Zjednoczonych. W Polsce od ponad dekady obowiązują niskie stopy procentowe. Dzięki takiemu układowi polityki monetarnej promuje się kredytowanie potrzeb, a nie oszczędzanie. W 2019 roku polityka monetarna nie ulegnie zmianie, o czym świadczą komunikaty Rady Polityki Pieniężnej (RPP).

Czytaj więcej »

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowców.

Opublikowano w 2019-03-07

Coraz częściej w Polsce schronienie szukają obcokrajowcy, szczególnie z obszarów wschodnich. Szacuje się, że już ponad milion osób, to obywatele Ukrainy. Mieszkając i żyjąc w naszym kraju, Ukraińcy również chcieliby skorzystać z ofert kredytowych, proponowanych przez banki rodakom. Jakie niezbędne dokumenty powinny posiadać takie osoby, aby móc podjąć się zobowiązania kredytowego w Polsce. Jakie ogólne warunki muszą spełniać?

Jakie warunki musi spełniać osoba spoza Unii Europejskiej?

Jeszcze do niedawna kryterium zasadniczym, aby otrzymać kredyt gotówkowy w Polsce dla obcokrajowca, było obywatelstwo polskie. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła. Bankowość w przedziale kredytów, pożyczek większych lub mniejszych otworzyła się na obcokrajowców. Obywatele spoza Unii Europejskiej otrzymają pożyczkę po okazaniu karty stałego pobytu albo wizy. Oczywiście niezmienny kryterium to stały i legalny dochód na umowę o pracę. Jego wysokość musi być adekwatna do możliwości spłaty zaciągniętego zobowiązania. Z kredytu gotówkowego mogą również skorzystać osoby, które posiadają umowę o pracę na czas określony. Lecz w tym przypadku czas spłaty kredytu będzie ściśle związany z okresem, w jakim uzyskiwane jest wynagrodzenie.

Czytaj więcej »

Online kredyt gotówkowy, dla kogo odpowiednie rozwiązanie?

Opublikowano w 2019-01-04

Na samym początku warto powiedzieć o bankowości elektronicznej. Przy jej wykorzystaniu można wykonać dość sporą liczbę transakcji finansowych bezpośrednio przez siec. Należy w takiej sytuacji powiedzieć o kredycie gotówkowym online. Warto się zdecydować na to rozwiązanie ponieważ może ono dotyczyć zarówno plusów jak i minusów.

Korzystne strony takiego rozwiązania mogą istnieć. W tym przypadku należy powiedzieć o trzech najważniejszych atutach. Do nich należy zaliczać oczywiście powszechność, nietracenie czasu wraz z bezpieczeństwem, a także prostota jego wykonania. Starając się o kredyt gotówkowy online podawanie wiadomość dotyczące tego na co należy wydać pieniądze nie jest obligatoryjne. Status klienta banku w takiej sytuacji nie będzie oczywiście wymagany. 

Czytaj więcej »

Terminy określające oprocentowanie lokat bankowych

Opublikowano w 2018-08-31

Z pewnością każdy kto choć raz zastanawiał się nad założeniem lokata bądź depozytu miał do czynienia z takimi terminami dotyczącymi oprocentowania jak oprocentowanie stałe oraz oprocentowanie zmienne. Jak się jednak okazuje terminów takich jest znacznie więcej i warto się z nimi zapoznać jeżeli tylko zastanawiamy się nad założeniem lokaty.

Oprocentowanie nominalne

Oprocentowanie nominalne czyli inaczej mówiąc nominalna stopa procentowa jest zawsze podawane w skali roku. Nie bierze się tutaj pod uwagę okresu trwania lokaty ani też efektu kapitalizacji odsetek, podatku od zysków kapitałowych ani również żadnych innych kosztów.

Czytaj więcej »

Kredyt hipoteczny w BOŚ Banku.

Opublikowano w 2018-07-04

Podstawowe parametry kredytu hipotecznego w BOŚ Banki.

W internetowych rankingach najlepszych kredytów hipotecznych pierwsze miejsce zajmuje oferta kredytu hipotecznego przygotowana przez BOŚ Bank. Maksymalna kwota jaką możemy tutaj pożyczyć jest dosyć pokaźną sumą wynoszącą 200 tysięcy złotych. Zobowiązanie możemy rozłożyć na maksymalny okres kredytowania wynoszący 30 lat. Przy takich założeniach nasz kredyt hipoteczny wygeneruje nam koszt całkowity w wysokości 103 167 złotych, czyli kwota jaką łącznie oddamy do banku będzie wynosiła 303 167 złotych. Dla tego kredytu RRSO będzie mieć wysokość 3,22%. Da nam to raty miesięczne w wysokości 842 złotych. Co warto wiedzieć bank może indywidualnie pod konkretnego klienta zwiększyć okres kredytowania o pięć lat. Jest to bardzo przydatna możliwość, zwłaszcza kiedy decydujemy się na maksymalną kwotę kredytu. Można rozłożyć zobowiązanie na taką ilość rat, jaką będziemy w stanie realnie spłacić. Raty powinny mieć taką wysokość, aby nie zniszczyły naszej płynności finansowej. Jeżeli rata będzie za duża nie będziemy w stanie takiego kredytu na czas spłacać. Każde opóźnienie w spłacie rat wiąże się z dodatkowymi kosztami finansowymi i należy mieć na uwadze, czy damy radę spłacić kredyt, czy też będzie on dla nas zbyt dużym obciążeniem.

Czytaj więcej »

Jak usprawnić pozyskanie kredytu gotówkowego?

Rynek kredytów gotówkowych jest mocno zróżnicowany. Dominują na nim naturalnie najpopularniejsze banki detaliczne, ale też niektóre firmy pożyczkowe wyróżniają się stopniowo jakością obsługi kredytobiorcy i stosunkowo lepszym oprocentowaniem. Jak jednak usprawnić pozyskanie pożyczki gotówkowej i jak optymalizować warunki spłaty?

Omówienie najważniejszych formalności przy zaciąganiu kredytu

Jakość pożyczki krótkoterminowej zależy w ogromnym stopniu od pozytywnej zdolności kredytowej klienta instytucji finansowej. Bez potwierdzenia dochodów nie masz właściwie żadnych szansa na trakcyjne zobowiązanie, niezależnie od terminu obowiązywania. Standardowo do pozyskania kredytu gotówkowego potrzebujesz złożenia wniosku. Nie musisz jednak chodzić do oddziałów stacjonarnych. Wszystkie formalności można dopełnić telefonicznie lub drogą multimedialną na specjalistycznych portalach pożyczkowych lub przez rachunek osobisty w banku detalicznym. Akurat przy posiadaniu rachunku osobistego w banku detalicznym proces monitorowania kredytobiorcy skraca się do absolutnego minimum. Doradca kredytowy od razu widzi szczegółowy wyciąg z konta i jest w stanie przedstawić często indywidualne warunki podpisania umowy. Do oddziałów stacjonarnych warto się przejść, kiedy posiadasz faktycznie przewagę negocjacyjną (dobra zdolność kredytowa, wiele konkurencyjnych ofert do szybkiej dyspozycji). Ważna w procesie pozyskania kredytu gotówkowego jest optymalizacja kosztów utrzymania gospodarstwa domowego. Przy średnim dochodzie i niskich kosztach utrzymania otrzymasz znacznie lepsze warunki niż osoba z zawyżonymi kosztami, która ledwie domyka budżet domowy. Standardowo kredytodawcy posługują się statystykami z Głównego Urzędu Statystycznego, co pozwala uśrednić pewne zachowania konsumentów.

Czytaj więcej »

Kredyt samochodowy w Getin Banku.

Opublikowano w 2018-02-16

Typy kredytów samochodowych.

W Getin Banku mamy dostępne trzy typy kredytów samochodowych. Pierwszy z nich to typ standardowy. Decydując się na niego co miesiąc będziemy wpłacać do banku raty z odsetkami i kapitałem. Drugi tym kredytu samochodowego to typ jednoratowy. Wpłaca się na początku pewną wartość samochodu naraz, powiedzmy połowę jego ceny. Trzeci typ, to tym balonowy. W tym przypadku ostatnia z rat kredytu będzie najwyższa. Może wynosić ona nawet 20% wartości kupionego samochodu, zobacz takie oferty na portalu https://www.ulicafinansowa.pl.

Wyobraźmy sobie, że bierzemy w Getin Banku kredyt na samochód w wysokości 40 000 złotych i chcemy go spłacić w przeciągu 60 miesięcy. Kredyt ten oprocentowany jest według zmiennej stopy procentowej co oznacza, że przez cały okres kredytowania może się zmieniać. Średnie oprocentowanie nominalne kredytu samochodowego w Getin Banku wynosi 8,49% w skali roku. Oprocentowanie to może być uzależnione od kilku czynników. Ma nie wpływ kwota kredytu, jak również okres w jakim ten kredyt spłacimy, czy te indywidualna ocena zdolności kredytowej klienta jaką wyliczy sam bank. Oprocentowanie rzeczywiste wynosi tutaj 8,83%. Wysokość prowizja za udzielenie kredytu ustalana jest przez Getin Bank indywidualnie i bank może w ogóle z niej zrezygnować. Co do ubezpieczenia kredytu w tym przypadku nie jest ono wymagane. Suma odsetek w okresie kredytowania wynosi łącznie 9 229 złotych. Jest to suma odsetek, jakie klient zapłaci bankowi w ciągu całego okresu spłaty zobowiązania. Łączna kwota jaką trzeba będzie oddać do banku to suma 49 229 złotych. Standardowo wysokość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania w przypadku oferty kredytu standard- nowy samochód wynosi około 21% w skali roku. Kredytując samochód na kwotę około 52 tysięcy złotych, trzeba będzie oddać do banku około 84 tysiące złotych. Jest to jak widać niemal połowa wartości samochodu więcej. Oprocentowanie jest zmienne i często wynosi około 5,5% w skali roku. Koszt kredytu na 50 tysięcy złotych będzie wynosił około 30 tysięcy złotych, z czego dwa tysiące zapłacimy tytułem prowizji. W przypadku oferty kredytu standard- używany samochodów wysokość RRSO jest jeszcze większa. Ma ona wartość prawie 23% w skali roku. Jak widać kupno samochodu na kredyt jest dosyć kosztowne, ale dla wielu to jedyna szansa, aby w ogóle ten samochód mieć.

Czytaj więcej »

Zła ocena kredytowa? Poznaj alternatywne rozwiązanie.

Choć posiadanie niskiej oceny kredytowej może być przeszkodą w staraniach o pożyczkę u tradycyjnego pożyczkodawcy, dobrą wiadomością jest to, że istnieją alternatywne opcje. Tutaj przytaczamy kilka sposobów uzyskania pożyczki, nawet jeśli Twój kredyt nie jest idealny.

Jeśli ocena kredytowa jest w złym stanie lub dopiero zaczynasz budować kredyt od zera, możesz czuć się jakby możliwości pożyczania pieniędzy były dla ciebie zamkniętge. Choć posiadanie złych ocen kredytowych może być przeszkodą w staraniach o pożyczkę u tradycyjnego pożyczkodawcy, dobrą wiadomością jest to, że istnieją alternatywne opcje.

Czytaj więcej »

Lokata na czarną godzinę

W bardzo wielu domach już od początku wpaja się dzieciom, jak istotne jest oszczędzanie swoich pieniędzy. Właśnie z tego powodu pojawiają się kieszonkowe, czy tez jest tłumaczone jaka jest wartość pieniądza. W późniejszym czasie pojawiają się większe i bardziej poważne wydatki, a tym samym znacznie bardziej odpowiedzialne decyzje. Należy więc od samego początku wpajać dziecku jak ważna jest świadomość wartości pieniądza, oraz w jaki właściwie sposób należy nim rozporządzać. W momencie gdy dana osoba ma do zagospodarowania budżet domowy określonej wysokości, zarządzanie nim odbywa się w bardzo zróżnicowany sposób. Dlatego tak ważnym punktem jest planowanie wszelkich wydatków z wyprzedzeniem.

Czytaj więcej »

Banki działające w Polsce.

Opublikowano w 2017-07-27

Euro Bank .

Euro Bank jest placówką jaka ma główną siedzibę we Wrocławiu. Bank został założony w 2003 roku. Jest to jeden z bardziej znanych banków komercyjnych, którego prezesem jest Alexis Lacroix. Bank oferuje usługi finansowe przeznaczone dla osób fizycznych. Jego główną specjalizacją są kredyty konsumenckie oraz kredyty hipoteczne. W ofercie można również znaleźć karty kredytowe. Jest to bank jaki nie ma ofert skierowanych do organizacji i przedsiębiorstw. Euro Bank prowadzi również lokaty pieniężne i konta osobiste, a także udziela kredytów konsolidacyjnych. Euro Bank jest bankiem, który ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Zdobył między innymi takie nagrody jak: Złota Effie Awards 2016, pierwsze miejsce w kategorii „najszybciej rozwijający się bank”, Firma Przyjazna Klientowi 2005, Złoty Spinacz 2009 i wiele innych. Euro Bank uznano za najszybciej rozwijającą się firmę oferującą usługi finansowe, która jest najbardziej efektywna na rynku. Prezes Euro Banku w 2008 roku jakim był Łukasz Chojnacki wygrał plebiscyt na Bankowego Menedżera Roku 2007, jaki ogłosiła Gazeta Bankowa.

Czytaj więcej »

Kredyty Bankowe.

Kredyty gotówkowe- zobowiązania na lata.

Kredyty na bardzo duże kwoty są dosyć ryzykowne. Dziś wydaje nam się, że będziemy w stanie taki kredyt spłacić, a za kilka lat nasz sytuacja finansowa może się bardzo zmienić i to na naszą niekorzyść. Stracimy pracę, lub nasz współkredytobiorca się z nami rozwiedzie i tym samym spłacenie samemu tak wysokiego kredytu może stanowić wyzwanie. Mimo to takie duże kredyty dają nam często szansę na spełnienie marzeń. W internecie są specjalne rankingi najlepszych kredytów ze względu na ich charakter, kwotę i okres kredytowania. Sprawdźmy dwie ciekawsze z ofert kredytów jakie mamy na rynku, które znalazły się na liście dwunastu najlepszych kredytów w kwietniu 2017 roku.

Czytaj więcej »

Obsługa klienta w parabankach

Instytucje pozabankowe nieco inaczej podchodzą do obsługi klienta (kredytobiorcy) niż banki detaliczne. Na czym polega różnica w przyjmowaniu wniosków kredytowych w parabankach i na jakich elementach obsługi klienta parabanki budują długoterminowe przewagi konkurencyjne? O tym kilka słów w artykule.

Kanały kontaktu z klientami w instytucjach pozabankowych

Parabanki spotkasz w odsłonie stacjonarnej (oddziały), multimedialnej (pożyczka gotówkowa udzielana wyłącznie przez kanał online), w formacie dojazdu do klienta (popularny model domowy stosowany przez największe firmy branżowe). W oddziałach stacjonarnych jest najdrożej ze względu na utrzymanie pracowników. Pozyskanie kredytu we wstępnym etapie odbywa się przez kontakt z doradcą, przez dedykowaną infolinię lub przez formularz multimedialny widoczny na serwisie parabanku. Kontakt z doradcą jest najczęściej mało opłacalny. Ponosisz bowiem koszty pozaodsetkowe. Te stanowią wynagrodzenie agenta. W szczególnych przypadkach warto jednak korzystać z doświadczonych agentów parabanków. Wielu z nich udziela pożyczek gotówkowych nawet mocno ryzykownym klientom po wcześniejszym wywiadzie środowiskowym. To dotyczy najczęściej nieco większych kredytów gotówkowych, w których występuje solidne zabezpieczenie majątkowe. Własna ocena klienta przez agenta parabanku to jedna z kluczowych przewag konkurencyjnych. Banki detaliczne dla porównania poruszają się jedynie w obrębie prawa bankowego i wytycznych KNF. Nie ma tutaj mowy o żadnych naruszeniach.

Czytaj więcej »

Lokaty walutowe mają zarówno wady jak i zalety.

Opublikowano w 2017-03-29
Jaki jest specyficzny rodzaj depozytu w banku polskim? Z pewnością należy powiedzieć o lokatach walutowych. Wyróżniać się mogą one przede wszystkim tym, że może tutaj występować szansa na wpłacenie środków jako obca waluta. Klienci bardzo chętnie mogą się decydować na zakładanie ich w Euro, Funcie czy Dolarze. Przed ostateczną decyzją o jej założeniu istotna kwestia dotyczy tego, aby tak naprawdę zastanowić się o potencjalnych zyskach jakie mogą w tym przypadku wystąpić.

Czytaj więcej »

O niezabezpieczonych i zabezpieczonych pożyczkach dla osób ze złą historią kredytową

Bez względu na to jak to się stało, zła historia kredytów może prześladować cię przez wiele lat. Ponieważ mając taką na koncie uzyskanie pożyczki jest naprawdę trudne, czujesz się tak, jakbyś już nigdy nie miał szansy na żaden kredyt. Temat kredytów wysokiego ryzyka, w niektórych przypadkach można nazwać opcją niezabezpieczonych pożyczek dla złych kredytów, w takich trudnych sytuacjach tylko taka opcja byłaby w stanie dostarczyć ci odpowiednie środki finansowe i tym samym może ci pomóc rozpocząć długi proces przywracania swojej dobrej historii kredytowej.

Gdy jesteś w takiej sytuacji, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego czym dokładnie są kredyty wysokiego ryzyka kredyty. Wszystko co musisz zrobić, to właśnie zrozumieć dlaczego potrzebne ci są pochodzące z tego źródła fundusze. Dostawcy pożyczek muszą w pełni zrozumieć, dlaczego potrzebne są ci te fundusze i muszą mieć dokładny opis tego, w jaki sposób chcesz z nich korzystać. Należy również zrozumieć dokładną ilość jaką chce się pożyczyć i termin w którym zobowiążesz się spłacić kredyt. Kredytodawcy oferujący opcję niezabezpieczonych pożyczek dla osób o złej historii kredytowej kredytów chcą pozyskać te informacje w celu podjęcia rozsądnej decyzji kredytowej - dlatego należy mieć to informacje przygotowane już w momencie składania wniosku.

Czytaj więcej »

Lokaty bankowe, ich wady oraz zalety.

Opublikowano w 2017-01-31

Co warto powiedzieć o lokatach? Z pewnością lokata to produkt, a właśnie on może oznaczać plusy i minusy. Jak każda rzecz na świecie może się składać z wad i zalet. Lokata bankowa to z pewnością bardzo znany produkt finansowy wśród naszego społeczeństwa. Chociaż mogą istnieć opinie, ze Polacy nie potrafią w odpowiedni sposób zająć się oszczędzaniem.

Warto się dowiedzieć o najważniejszych zaletach wynikających z lokat bankowych. Jedną z nich jest to, że niewielki kapitał potrzebny do utworzenia lokaty bankowej daję szansę różnym osobom złożenie wniosku o założenie tego rodzaju inwestycji. Minimalny kapitał początkowy w tym przypadku może oznaczać tak właściwie kwotę poniże 1000. Założenie lokaty może się odbywać zarówno w formie stacjonarnej, jak i tej w postaci on-line. Co raz więcej osób jest w stanie zdecydować się na założenie lokaty internetowo. 

Czytaj więcej »

Prowizja za udzielenie kredytu

Opublikowano w 2016-10-26
Kredyt gotówkowy aktualnie składa się też z prowizji kredytowej, którą bank pobiera sobie za udzielenie kredytu, na tym w dużej mierze zarabia. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że taka prowizja kredytowa nie zawsze jest wysoka, a czasami zdarza się tak, że banki od niej odstępują dzięki czemu zyskują zdecydowaną przewagę na rynku nad swoimi konkurentami. Coraz częściej słyszy się przecież o tym, że prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0 procent, a to jest doskonała informacja dla wszystkich tych osób, które marzą o budowie nowego domu, kupnie mieszkania, czy też samochodu. W takim wypadku zdecydowanie się na kredyt gotówkowy jest dużo prostsze, gdyż mamy pewność, że nie poniesiemy zbędnego kosztu, a bank idzie nam na rękę.

Czytaj więcej »

Lokata bankowa, czy faktycznie bezpieczna?

Bezpieczeństwo lokaty bankowej to najczęściej wskazywania zaleta popularnego instrumentu oszczędnościowego. Czy faktycznie lokata bankowa gwarantuje bezpieczeństwo, a może jednak powinieneś na niektóre elementy jej zakładania uważać? W artykule porozmawiamy konkretnie o zagadnieniu bezpieczeństwa lokat bankowych i o potencjalnych trendach rynkowych, sprawdź przydatne artykuły na http://www.lokata-na-start.pl/.

Czytaj więcej »

Kredyty gotówkowe które są godne uwagi

Kredyt gotówkowy jest ciekawy i to nie ulega wątpliwości, ale przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji pierw zaleca się racjonalne podejście. Warto jest zauważyć, że jeszcze kilka lat temu o takich możliwościach nie było mowy, gdyż funkcjonowało się na ubogim poziomie. Sporo jednak od tego momentu się zmieniło i warto jest zdecydować się na taką usługę, ale z racjonalnym nastawieniem. Każdy kredyt gotówkowy jest inny i to jest oczywiście podpowiedzą dla zainteresowanych, wedle tego powinni się kierować. Pieniądze interesują, wręcz kuszą, lecz to absolutnie nie jest powodem, by w ostateczności podejmować nieprzemyślane decyzje. Nadszedł okres, kiedy to przecież jest szansa się zabezpieczyć. Wybrać najkorzystniejszą drogę i wedle niej się kierować. Kredyt gotówkowy jest pomocny, ale przecież też niejednokrotnie przez niego można było narobić sobie dużych problemów. To wszystko jest przez niewiedzę, a więc absolutnie nie ma, co w ten sposób ryzykować, lecz podjąć odpowiednie decyzje, zawsze świadomie. Dziś tak dużo się mówi o świadomym podejściu, jeśli chodzi o finanse i wydaje się, iż większość osób zdaje sobie sprawę, że jest to poważna inwestycja, lecz gdy przychodzi co do czego to podejście to nie zawsze jest na miejscu. Kredytobiorcą jest ten klient, który właśnie wybiera ofertę gotówkową. Oczywiście automatycznie zobowiązany jest do przestrzegania warunków umowy, czyli wyregulowania zadłużenia w określonym terminie. Należy przyznać, że kiedy jest się konsekwentnym to nie może być inaczej, jak tylko duże zadowolenie z tej inwestycji. Jest kilka wskazówek dotyczących najpopularniejszych kredytów gotówkowych i w tym przypadku warto jest te wiadomości przeanalizować. Z decyzjami nie ma, co się spieszyć, zawsze lepiej podjąć się rozsądku i wybrać najkorzystniejszą dla siebie drogę, aby była satysfakcja z inwestycji.

Czytaj więcej »

Wybieranie idealnego kredytu bankowego

Opublikowano w 2016-04-13

Jak sprawdzić warunki kredytów bankowych

Obecnie kredyty bankowe stanowią niezwykle szeroką ofertę, dlatego też bez trudu można dobrać idealne dla siebie rozwiązanie, jeżeli ktoś poszukuje takiego właśnie sposobu na sfinansowanie zakupu lub też innych celów. Jednakże w zależności od tego, na co się potrzebuje kredytu jak też to w jakiej wysokości się go poszukuje, warunki mogą być bardzo zróżnicowane. Dlatego też każdy kto szuka takiej oferty na pewno ma wobec niej znacznie odmienne oczekiwania. Jedni patrzą przede wszystkim na koszty związane z kredytem, inni zaś będą poszukiwać takich, które oferują im dodatkowe możliwości. Dzisiaj bowiem banki dbając o dobro swoich klientów oferują im takie opcje jak na przykład wakacje kredytowe czy też zwrot części płaconego od kredytu oprocentowania w sytuacji gdy klient terminowo spłaca raty. Dlatego dzisiaj przy poszukiwaniu najlepszych ofert wiele osób patrzy właśnie na to, w jaki sposób bank chce ich przekonać do swojej oferty.

Czytaj więcej »

GRUPA KREDYTÓW GOTÓWKOWYCH

Kredyty dzielą się na dwie podstawowe grupy. Jedną z nich są kredyty gotówkowe. Do grupy kredytów gotówkowych zaliczymy wszystkie kredyty, które w całości są wypłacane tylko i wyłącznie w gotówce, stąd właśnie taka a nie inna nazwa dla nich, czyli kredyty gotówkowe. Doskonałym przykładem kredytu gotówkowego będzie tak dziś popularny kredyt studencki. Powinniśmy mieć także świadomość, że kredyty gotówkowe sa różne, i często bardzo się od siebie różnią, a wszystko po to by trafić do jak największego grona odbiorców, czyli potencjalnych kredytobiorców. Oczywiście zawsze też będą posiadać ów wspólny mianownik, czyli to, że są wypłacane w gotówce i tylko i wyłącznie w gotówce. Dla uzupełnienia informacji, podstawowych informacji o świecie kredytów gotówkowych, dobrze jest wspomnieć o drugiej grupie kredytów, czyli kredytów bezgotówkowych. Przykład takiego jest bardzo prostu, na przykład kredytem bezgotówkowym nazwiemy kredyt, który w całości zostaje przelany na nasze konto bankowe, widzimy, że całość operacji przebiega bez użycia gotówki, stąd nazwa bezgotówkowe. Tak pokrótce prezentuje się świat kredytów, tych bezgotówkowych i tych kredytów gotówkowych, my jednak skupimy się na kredytach gotówkowych, ponieważ są one dziś bardzo popularne i rozpowszechnione, to też zasługują na to by się nad nimi nie, co pochylić i bliżej się im przyjrzeć. Wejdź po najlepsze oferty na http://www.kredytowysklep.pl/, dzięki nim znajdziesz kredyt idealny na Twoje potrzeby.

Czytaj więcej »

NA CO W WIĘKSZOŚCI PRZEZNACZAMY KREDYTY

Opublikowano w 2016-01-08

Kredyty mogą być przeznaczane na wiele rzeczy jednak niektóre przyznawane są na konkretne zakupy i ich finansowanie.

Kredyt może być przeznaczony na dowolny cel, ale jeżeli jego kwota jest dosyć wysoka i jest on brany na bardzo długi okres czasu to trzeba uzasadnić, banki bowiem wraz ze wzrostem kwot kredytów chcą od kredytobiorcy coraz więcej informacji. Jednak kredyty gotówkowe nie są jedynymi na rynku i jeżeli ktoś szuka kredytu na dom czy mieszkanie, to najlepszym rozwiązaniem będzie to kredyt hipoteczny czy pod zastaw na przykład domu w razie jego nie spłacania przez osoby zaciągające kredyt. Tego typu kredyty to przede wszystkim znacznie mniejsze oprocentowanie niż w przypadku wielu innych, poza tym ich spłata rozkładana jest na długie okresy czasu, nawet na 30 lat. To pozwala wielu osobom na spełnienie marzenia na przykład o posiadaniu własnego domu czy dobrego samochodu. Wejdź sprawdzić szybkie pożyczki na http://www.okasa.pl/, na pewno będziesz zadowolony.

Czytaj więcej »

FINANSOWE ZABEZPIECZENIE DLA NASZEJ RODZINY.

Co może być finansowym zabezpieczeniem dla naszej rodziny? Za pewne mogłoby to być konto w banku zawierające dość wysoką kwotę, nie mniej jednak, wszystko się kiedyś kończy, to też owe rozwiązanie jest tylko po części słuszne. Inne rozwiązanie to chociażby inwestycja pieniędzy na giełdzie, ale tutaj potrzebna jest wiedza i doświadczenie a to nie każdy posiada. To też prawdopodobieństwo straty i porażki jest zbyt wysokie, lepiej po prostu nie ryzykować. Aby dobrze i pewnie zabezpieczyć finansowo naszą rodzinę, trzeba wybrać taki sposób, który będzie sposobem prostym i przynoszącym zyski. Oczywiście przy okazji można również założyć konto bankowe czy po prostu zainwestować pieniądze w jakieś nieruchomości i tak dalej i tak dalej. Nie mniej jednak jeden ze sposobów musi być pewny i już sprawdzony chociażby przez inne osoby. Taki sposób to lokata bankowa, wiele osób o niej słyszało, wiele osób dopiero usłyszy. Niektórzy wiedzą, czym jest lokata bankowa i czym się charakteryzuje a niektórzy kompletnie nie wiedzą nic po za tym, że coś takiego w ogóle istnieje. Dlatego teraz przyjrzymy się bliżej temu, czym dokładnie jest lokata bankowa i oczywiście, czym się charakteryzuje. Oraz to czy lokata bankowa może w jakimś stopniu zabezpieczyć ekonomicznie naszą rodzinę. Na pewno już teraz możemy napisać, że lokata bankowa faktycznie może zabezpieczyć finansowo naszą rodzinę.

Czytaj więcej »

KREDYT DLA ZADŁUŻONYCH

Przybywa osób, które mają problem z płynnością finansową, a co za tym idzie bardzo ciężko jest im spłacać zaciągnięte zobowiązania. Dlatego warto jest właściwie na każdym kroku zwrócić uwagę na to, jak duże znaczenie ma fakt, że to ile mamy pieniędzy w budżecie domowym wpływania komfortów życia. Wiadomo, że jeśli od dłuższego czasu ledwie starcza nam na spłatę rat kredytu, koniecznie należy zastanowić się nad modernizacją umowy zawartej z bankiem, ponieważ dzięki temu będzie nam o wiele lżej spłacać zobowiązanie. Z pewnością nasza zdolność kredytowa na samym początku była w porządku, jednak w ostatnim czasie mogło się to zmienić. Po najlepsze oferty kredytów wejdź na http://www.okasa.pl/.

Czytaj więcej »

Dobra lokata bankowa

Lokata terminowa to inwestycja o stosunkowo niewielkich zyskach, ale co warte podkreślenia zyskach bezpiecznych i praktycznie pewnych. W dodatku nie wymaga ona jakiejś specjalnej znajomości zasad inwestowania w szczegółach, ponieważ tym zajmuje się już po prostu bank. Jedyne co powinien wiedzieć ktoś, kto zamierza ulokować swoje pieniądze w banku to to, gdzie są oferowane najkorzystniejsze warunki. Trzeba więc tylko znać ogólne parametry lokat i z czym się wiążą oraz można się wspomóc rankingami lokat dostępnymi w sieci, aby ułatwić sobie wyszukiwanie.

Podstawowym parametrem każdej lokaty, wpływającym bezpośredni na zyski z niej, jest jej oprocentowanie. Znaczenie ma jednak nie tylko jego wysokość, ale również jego rodzaj, który będzie określał, czy będzie się ono zmieniać w trakcie trwania lokaty, jeśli będą się zmieniać wartości stóp procentowych. Tak więc oprocentowanie może być stałe, albo zmienne. Przy stałym oprocentowaniu pod uwagę bierze się wartość obliczoną w oparciu o wysokość stóp procentowych z dnia otwierania lokaty i wartość ta obowiązuje przez cały czas jej trwania. Przy oprocentowaniu zmiennym zaś pod uwagę jest brana bieżąca wartość stóp procentowych. Dlatego też oprocentowanie może w czasie trwania lokaty zmieniać swoja wartość, a tym samym zyski mogą być mniejsze lub większe.

Czytaj więcej »